Íme egy esettanulmány a hagyományos irodai órákról (9:00-17:00), az órarendek alakulásáról a rugalmasabb és távmunka irányába, és hogyan kezelhető ez a Planningify alkalmazással.
Több évtizeden át kőbe vésték a hagyományos hivatali időt, reggel 9-től délután 5 óráig. éles, hétfőtől péntekig egy óra fizetés nélküli szünettel délben, valamint két rövid, 15 perces szünettel délelőtt és délután. .
Ez egy ideje jelentősen fejlődött, különösen a Covid-19 óta, ezek a „szigorú” menetrendek most rugalmasabb időbeosztásnak adják át a helyüket, mind személyes okok miatt, mint például a gyerekek iskolából való felvétele, vagy a szakmai tevékenység többletével való megbirkózás miatt.
Sűrített (csomagolt) munkaidő
A sűrített munkaidő (amelyet egyre több francia, spanyol és svéd cég kínál fel) nagyobb rugalmasságot kínál az alkalmazottaknak, hogy ötről négy napra csökkentsék a munkahetet.
Ennek a munkamodellnek még mindig vannak hátrányai, mert a munkanapok hosszabbak (napi 7 vagy 8 helyett tíz óra), ami kompenzálja a kieső időt, és kevesebb a szünet.
Az előnyök azonban sokkal többek: kevesebb megbeszélés (lásd a reunionitis-szindrómát, amely abból áll, hogy „mindig az értekezleten kell lenni” indoklás nélkül), kevesebb a nem ledolgozott, de „fizetetlen” idő, de mindenekelőtt lehetővé teszi, hogy a munkavállaló részesüljön szünet a hét közepén (például szerda gyerekeknek), vagy még jobb, ha minden héten 3 napos meghosszabbított Hétvége van (péntektől vasárnapig, vagy szombattól hétfőig, cégtől függően).
A hosszabb hétvégéket különösen értékelni fogják az utazók. Professzionális szinten a cég nagyobb óraszámú napi munkaidővel és több bevont alkalmazottal rendelkezik majd.
Rugalmas nyitvatartási idő
Több cég már régóta kínálja a munkaidő modulációt, amely a kötelező óraszám betartása mellett nagyobb személyes munkaidőt tesz lehetővé a cégnek, illetve a korábban érkező vagy később távozó munkavállalóknak.
Például egy szülő, akinek reggel iskolába kell vinnie a gyermekét, későn érkezhet reggel, vagy korábban indulhat el érte.
A „korán kelők” és az „éjszakai baglyok” mind megtalálják, amit keresnek. Aki dél között szeretne sportolni, az dél között 2 óra szünetet tarthat, és a napot később fejezi be, hogy kárpótoljon.
Ez általánosságban lehetővé teszi az alkalmazottak személyes időbeosztásának és a vállalat igényeinek tiszteletben tartását.
Hibrid távmunka / home-office
A legtöbb távmunkával kompatibilis vállalat hibrid távmunka üzemmódra váltott.
Lépjen ki a teljes munkaidős távmunkából a Covid-korszakban, és 100%-ban személyesen is, most a legtöbb cég hibrid üzemmódra vált: 2 nap távmunka és 3 nap személyes munka az irodában.
Ez lehetővé teszi a távmunka (nyugalom, egy adott projektre való koncentrálás, a zavarok elkerülése) és a személyes munka (csapatkohézió, kreativitás, kollégák közötti eszmecsere) előnyeit.
A távmunka lehetővé teszi az utazási idő csökkentését is (különösen az olyan nagyvárosokban, mint Párizs): Kevesebb utazási idő, kevesebb időveszteség a közlekedésben, nagyobb nyugalom, és kevesebb a közlekedés miatti környezetszennyezés.
Munka/magánélet egyensúlya
Egyes cégek visszaéltek alkalmazottaik pihenőidejével. Manapság egyre fontosabbá válik a szakmai élet és a magánélet szétválasztásának tiszteletben tartása, különösen amióta Franciaországban bevezették a megszakításhoz való jogot (2016. évi Munka Törvénykönyve), amely minden munkavállalóra vonatkozik, különösen a nagyvállalatoknál: az alkalmazottak nem kötelesek válaszolni. hivatali idejükön kívül e-mailekre, sem telefonhívásra.
Ennek az egyensúlynak a tiszteletben tartása előnye a vállalat számára, hogy javul a munkavállaló morálja, eredményesebb lesz a munkában, a szakmai és magánéletben. Ezt kizárólag a munkának, a családjának és a hobbijainak/szenvedélyeinek szentelik majd a szabadidejében.
Ezen kívül a cégükben boldog dolgozók megpróbálják „meghaladni önmagukat”, népszerűsítik cégüket és csökkentik a „forgalmat”!
Ugyanazok a (relatív) hátrányok
A „hosszabb napok” kivételével, ha 5 nap helyett 4 napot dolgozunk, mindig jó csapatkommunikációt kell fenntartani az alkalmazottak, a kollégák és a vezetők között. Mindenekelőtt ne vegyen ki mindenki ugyanazt a szabadnapot, vagy a munkaidőt teljesen el kell osztani.
Ráadásul a távmunkához általában kötelező ugyanabban az országban, vagy legalább ugyanabban az időzónában…
Erre a problémára javasolt megoldás egy „Team Chat” (pl. Google Chat vagy más megoldás) létrehozása, hogy a kollégák könnyen kommunikálhassanak egymással.
Egy másik probléma az ügyfelekkel (különösen az értékesítési képviselőkkel) kapcsolatban állókkal kapcsolatban, ennek szükségszerűen alkalmazkodnia kell az ügyfelek és a potenciális ügyfelek menetrendjéhez.
A munkaidő-kezelés optimalizálása a Planningify segítségével
A különböző munkarendek kezeléséhez a Planningify alkalmazás elengedhetetlen eszköz.
Ez az alkalmazás meglehetősen könnyen érthető és használható, és lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy egyszerűen és hatékonyan feljegyezzék és kezeljék munkabeosztásukat.
Az alkalmazás lehetővé teszi a szakmai/személyes szintű szervezettséget, a tervezett, ténylegesen elvégzett munkaidő egyszerű feljegyzését, a távmunkanapok kezelését (ikon, szín és megjegyzés hozzáadása), a túlórák és modulációs órák kezelését.
Hogyan lehet letölteni a Planningify alkalmazást
Az alkalmazás letöltéséhez egyszerűen keressen rá a „Planningify” kifejezésre az App Store-ban és a Google Playen, vagy kattintson a következő linkre, hogy megkapja a hivatalos letöltési linkeket és a felhasználói kézikönyvet PDF formátumban: Planningify.